неділя, 20 листопада 2016 р.

Коледж алгоритмічного програмування | Лекції

Коледж алгоритмічного програмування!
Це перша в Україні школа мистецтва розв’язування алгоритмічно складних задач. Відвідати Коледж можуть всі бажаючі, починаючи від школярів і студентів та закінчуючи досвідченими програмістами.
Заняття коледжу проходять у головному корпусі університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська 1, ауд. 439).


Сезон
Заняття
Коли
Тема лекції
Викладачі
Дії
85за 4 дніРозбір задачshef Переглянути
843 дні томуЕлементарні алгоритми на графахVitalii Herasymiv, Роман БілийПереглянути
8310 днів томуБінарний та тернарний пошукиVolodymyr Trytsetskyi, Taras Chaika, Volodymyr ChikhПереглянути
8217 днів томуЕлементарні структури данихVolodymyr Radiuk, Andrii Makar, Taras SavitskyiПереглянути
8124 дні томуКоледж алгоритмічного програмуванняshef , Vitalii Herasymiv, Роман БілийПереглянути

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Відбувся міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності "Бобер"

7 листопада в класі №12 пройшов конкурс з інформатики "Бобер". Активну участь у конкурсі взяли учні 11-А класу, класний керівник Шевчук Марія Теодорівна. Дякую учням за виявлену цікавість до інформатики.

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Відбулась міська олімпіада з інформатики та інформаційних технологій

13 жовтня 2016 р. за сприяння Тернопільського державного економічного університету в ЧНВК-№10 відбулась міська олімпіада з інформатики та інформаційних технологій. Участь в олімпіаді взяли учні шкіл №1,2,8,10,13. Всі учасники олімпіади подолали мінімальний бар'єр і отримали запрошення для вступу до Тернопільського державного економічного університету на комп'ютерні спеціальності. Четверо учнів стали призерами олімпіади і отримали цінні призи: Натяглий Андрій та Копоть Олександр - учні школи №8,  Губенко Олег та Стадницький Роман - учні ЧНВК №10.


понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Усі на конкурс "Бобер"!!!

Запрошую усіх учнів 2-11 класів реєструватися на участь у конкурсі з інформатики та комп'ютерного мислення "Бобер", який відбудеться 6-8 листопада 2016 року. Реєстрація триватиме до 28 жовтня. Деталі участі можна з'ясувати у координатора (комп'ютерний клас №12), більше про конкурс - на сайті bober.net.ua/

вівторок, 27 вересня 2016 р.

День народження Google

Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).

«Вже в той час ми розуміли важливість пошуку в інтернеті і значимість постійного вдосконалення пошукового движка, тоді як наші конкуренти мало працювали в цьому напрямку», - сказав пан Брін.

Google - дещо спотворене написання слова googol (гугол), яке придумав Мілтон Сіроттою, племінником американського математика Едварда Кайзера, для позначення числа, що складається з одиниці і ста нулів.

Деякі вважають, що творцям цієї компанії вимушено довелося назвати її саме так, тому що в першому чеку від інвесторів було вказано назву компанії як Google Inc.

Сама компанія Google Inc була заснована 4 вересня 1998, офіс розташовувався в місті Менло-Парк, Каліфорнія, США.

В даний час зареєстрована як Google Inc, станом на 2008 рік штаб-квартира розташовується в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Серед її інвесторів значаться Kleiner Perkins Caufield & Byers і Sequoia Capital.

Завдяки своїм технологічним інноваціям, Google отримала безліч нагород: приз «Голос Народу» за кращі технічні досягнення, нагорода «Краща пошукова система в Інтернет» від Yаhoo! Internet Life; приз за «Технічну Досконалість» журнала PC; «Краща пошукова машина» журнала The Net.

Безліч компаній, включаючи AOL і Washington Post, використовують пошукові ідеї Google на своїх веб-сайтах.

19 серпня 2004 Google Inc почала продаж своїх акцій на фондовому ринку (IPO). З тих пір вона стала публічною компанією NASDAQ: GOOG. Тоді розійшлося майже 20 мільйонів акцій на загальну суму в 1,67 млрд доларів США. До речі кажучи, самій Google дістались тільки 1,2 мільярда. Але компанія продала не всі належні їй цінні папери. Google залишила собі ще більше 250 мільйонів акцій, якими вона може розпоряджатися на свій розсуд. Компанія випустила акції двох типів: звичайні (Class A, всього 33,6 млн. штук), які перепродаються тепер в системі NASDAQ, і привілейовані (Class B - 237,6 млн. штук), рух яких обмежено «стінами» компанії. Кожна привілейована акція при голосуванні може врівноважити десять звичайних.

Вже 30 серпня 2004 року на спеціалізованих торгових майданчиках почались торги опціонами компанії Google. Найбільшим придбанням Google на той момент виступила компанія YouTube.

Пошукова система google, на ряду з постійно удосконалюваними алгоритмами пошуку, надає і багато інших безкоштовних послуг. Зокрема популярний поштовий сервіс Google Mail, Google Talk, Google Maps, безкоштовний перекладач і так далі. Proceratium google - різновид мурашки, що мешкає на Мадагаскарі і відкритий Брайаном Фішером з Каліфорнійської академії наук, був названий на честь сервісу Google Earth, який допоміг відкривачеві в його дослідженнях.

вівторок, 13 вересня 2016 р.

День відкритих дверей у МАН

14 вересня о 16.30 год. - День відкритих дверей в секції інформатики Львівської МАН. (вул. Університетська, 1, студентський клуб ЛНУ імені Івана Франка)
Гуртки секції інформатики організовуються для школярів 5-11 класів з метою розвитку їх інтересу до поглибленого вивчення інформатики, формування навичок сучасного програмування і вмінь використання перспективних інформаційних технологій. Секція інформатики є найбільш чисельною в МАН, тут щороку навчається понад сто учнів. Учні секції здобувають освіту у таких гуртках: «Логіка програмування» (5-7 класи, опис алгоритмів мовою графічних символів; програмування «роботів»; алгоритміка); «Робототехніка» (6-8 класи; Lego Mindstorms NXT; робототехніка; змагання роботів); «Юний програміст» (7-9 класи; теорія алгоритмів; програмування мовою Pascal; програмування у середовищі Delphi); «Програмування мовою С++» (9-11 класи; основи програмування; об’єктно-орієнтоване програмування на С++; розробка віконних застосувань на С++ із використанням бібліотеки МFC); Гурток «Веб – програмування» (9-11 клас; технології web; верстка (НТМL, СSS); мова програмування JavaScript; популярні фреймворки JS; системи керування контекстом; просування сайту).
Керівниками гуртків є працівники Львівської обласної МАН та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка. Вони активно працюють із здібними школярами: читають лекції, проводять гурткові, практичні заняття, керують індивідуальною роботою учнів. Кращі учні секції інформатики пишуть науково- дослідницькі роботи за напрямками: Технології програму вання; Безпека інформаційних та телекомунікаційних сис тем; Інформаційні системи; бази даних та системи штучного інтелекту; Internet технології та WEB дизайн; Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програ ми. Зі своїми проектами та розробленими програмами учні секції беруть участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів "Майбутнє України", Всеукраїнському конкурсі "Intel (Техно Україна", Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки, обласних змаганнях роботів “Робо-сумо”, обласних та всеукраїнських виставках тощо.

понеділок, 12 вересня 2016 р.

Вітаємо програмістів!


День програміста відмічають у 256 день року - 12 вересня у високосний рік і 13 вересня у звичайний.
256-й день (2 в степені 8) для святкування вибрали саме тому, що це к-ть двійкових кодів, які можна виразити за допомогою одного байта.

 Найчастіше слово «програмування» і все, з ним пов'язане, асоціюється у звичайної людини тільки з персональним комп'ютером, проте це не так. Практично кожен електронний пристрій – від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним управлінням – свого часу пройшли через руки фахівців з програмування.

Ми щогодини стикаємося з плодами праць того, що зробив програміст. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону – ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Львівська Академія СТАРТ_ІТ запрошує!

Львівська академія СТАРТ_ІТ проводить у вересні фестиваль "Комп'ютерні технології та твоє успішне майбутнє" для учнів 3-11 класів. Кожної суботи будуть проведені безкоштовні майстер-класи.
Тематика майстер-класів:
Деталі та реєстрація на сайті Академії або за телефонами (067) 676-47-05, (032) 290-28-85.
Адреса проведення заходів: вул.Федьковича, 60А, бізнес-сіті «Технопарк».